HIDZAMA THINGS TO KNOW BEFORE YOU BUY

hidzama Things To Know Before You Buy

hidzama Things To Know Before You Buy

Blog Article

Hidžama nije bolna procedura, iako se može osetiti blagi pritisak ili nelagodnost tokom postavljanja čaša i pravljenja malih rezova na koži. Većina ljudi smatra da je tretman hidžamom opuštajući i bezbolan.

Kako se vazduh unutar šolje hladi, stvara se vakuum. To uzrokuje da se vaša koža podigne i pocrveni dok se vaši krvni sudovi šire. Šolja se obično ostavlja na mestu do 3 minuta.

Osnovali su ga i njime rukovode eminentni profesori medicinskih fakulteta iz Bosne i Herceglovine, koji imaju izobrazbu još i u nekom od tradicionalnih načina liječenja”, kaže sugovornik.

Nakon što se posudice skinu, evidentira se crveni trag potkožno nakupljene krvi, koji neko vrijeme ostaje. Ukoliko se oštrim instrumentom naprave ubodi ili plitki i mali rezovi na koži a potom se posudice sa vakumom ponovo apliciraju, dolazi do isisavanja krvi u njih.

Ovo nije samo jedna tehnika već tri! Masaža medom može da se koristi u terapeutske, anticelulitne i relaksacione svrhe.

Dr. Merim Omerhodžić je specijalista neurohirurg i jedina osoba u BiH sa certifikatom za liječenje tradicionalnom metodom puštanja krvi, hidžamom.

U Hrvatskoj hidžama (ventuza) nije definirana kao samostalna djelatnost u zdravstvu, niti kao postupak koji se provodi u sklopu drugih javnozdravstvenih djelatnosti.

Koristimo kolačiće kako bi Vam pružili najbolje iskustvo, relevantne oglase i prilagođen sadržaj.

Hidžama se izvodi zarezivanjem kože, sterilnim i jednokratnim instrumentarijem, te vakum sukcijom u određenim regijama.

Hidžama je poznata po svojoj sposobnosti da smanjuje upale i bolove, naročito kod hroničnih oboljenja kao što su artritis, fibromijalgija, migrene i bolovi u mišićima.

Šta je hidžama? Riječ hidžama arapskog je porijekla i potiče od korijena al-hadžm što znaci sisati, isisavati, izmusti. Upotrebljava se da označi dreniranje dojke za vrijeme dok dijete siše.

Naša obuka ima cilj da svaki polaznik postane profesionalac koji će moći da na najbolji mogući način primeni stečeno znanje.

Turisti je tek otkrivaju Znate li koja zemlja svijeta se smatra "najgojaznijom"? website Nosila je i titulu najmanje posjećene

Ali ti istraživači su primetili da su mnoge studije koje su pregledale mogle biti pristrasne i da su potrebne bolje studije.

Report this page